Alpaka, choć pochodzi z rodziny wielbłądowatych, przypomina raczej skrzyżowanie lampy z owcą. Choć pierwotnie wywodzi się z Ameryki Południowej, obecnie fermy tych zwierząt dostępne są także w Europie, a nawet w Polsce.

Na szczególną uwagę zasługują jednak wyłącznie włóczki pozyskiwane z rura alpak żyjących w Andach, gdzie panują warunki odpowiednio przygotowujące wełnę do profesjonalnego wykorzystania. Takie właśnie produkty znajdziesz w naszej ofercie.

Włóczki z alpaki przypominają wełnę owczą, ale nie mają tak silnie uczulających właściwości (nie zawiera lanoliny), dlatego stanowią dla niej naturalną alternatywę. Wełna z alpaki jest również prosta w utrzymaniu czystości, co jest jej naprawdę dużym atutem. Wyróżnia się także wytrzymałością na uszkodzenia.

Włóczki z alpaki

Filter

Baby alpaka – luksusowa włóczka z runa młodych alpak

Wyjątkowym produktem, który przygotowaliśmy dla najbardziej wymagających Klientów jest tzw. włóczka baby alpaka. Jest wyjątkowo delikatna, ponieważ uzyskuje się ją z runa najmłodszych z całego stada zwierząt.

W naszej ofercie znajdziesz m.in. Alpaca Fino oraz Alpaca Lace.

Ekologiczne włóczki z alpaki

Włóczki z alpaki są biodegradowalne, przy ich produkcji nie są stosowane agresywne chemikalia, co zdecydowanie przekłada się na ich bezpieczne wykorzystanie. Pod wieloma względami jest wyjątkowa ta włóczka – alpaka ma bardzo cenną wełnę dostępną w wielu przepięknych, naturalnych kolorach i odcieniach. W naszej ofercie znajdziesz wiele finezyjnych barw, które z pewnością przypadną Ci do gustu.

Włóczka z alpaki – cena adekwatna do jakości!

Włóczki z alpaki fantastycznie sprawdzają się do tworzenia projektów mających za zadanie zapewnienie maksymalnego ciepła, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Ubrania z wełny alpak są 8 razy cieplejsze niż z wełny owczej! Powstać mogą z niej więc wyjątkowe swetry, chusty, szale czy koce. Warto również dodać, że projekty są niezwykle lekkie, a jednocześnie wyjątkowo dobrze trzymają ciepło.

Wełna z alpaki znakomicie przepuszcza powietrze, a jednocześnie zatrzymuje ciepło. Nosząc ubrania z tych włókien zimą zapewnisz sobie komfort termiczny na najwyższym poziomie.

Jeżeli chcesz zainwestować w wysokiej jakości włóczki, zdecydowanie te z alpaki są idealnym wyborem. Wyróżniają się delikatnością oraz wytrzymałością. Sięgając po włóczki z alpaki dokonujesz fantastycznej inwestycji w produkt klasy premium.

[]