Włóczka Alpakka Silke

Alpakka Silke Sandnes Garn to delikatne włókno, w którym zostały połączone dwie nici: baby alpaka oraz jedwab morwowy. Termin baby alpaca odnosi się do przędzy wykonanej z włókien alpak. Często można spotkać się z informacją, że jest to przędza pozyskiwana z młodych, rocznych alpak. Jednak określenie baby alpaca nie musi koniecznie oznaczać, że włóczka pochodzi od rocznych zwierząt. Terminem baby określa się także włókna o odpowiedniej średnicy – od 20 do 23 mikronów. Włókna alpaki są cienkie, wyjątkowo miękkie, lekkie i bardzo ciepłe. Alpakka Silke to przede wszystkim przędza z baby alpaki w połączeniu z gładkim jedwabiem. Gładkość i miękkość to nie jedyne cechy tej włóczki. To wyjątkowo delikatne i chłodne dla skóry włókno, jednocześnie posiadające dobre właściwości regulujące ciepło. Dodatkowo jedwab ma wyjątkową właściwość pochłaniania wilgoci. Włókno alpaki nie zawiera lanoliny.

Z tej wyjątkowej przędzy wykonasz delikatną dla skóry odzież dziecięcą lub dziecięce kocyki, np. ze wzorów Sandnes Garn, które znajdziesz w naszym sklepie TUTAJ.

Dodatkowo, marka Sandnes Garn udostępnia bezpłatny wzór w języku angielskim, według którego można zrobić na drutach piękny dziecięcy sweter TUTAJ.

Parametry włóczki Alpakka Silke:

  • Skład: 70% Baby alpaki i 30% jedwabiu morwowego
  • Waga: 50 g
  • Długość: 200 m
  • Zalecane druty: 3,0 mm
  • Zużycie: sweter w rozmiarze M – ok. 6/7 motków

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10 cm = 27 oczek

W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

Jak prać wyroby z alpaki z jedwabiem?

Wyroby z włóczki Alpakka Silke można prać w pralce na właściwym programie lub ręczne w płynach SOAK do delikatnych rzeczy. Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymaga wypłukiwania.

Sandnes Garn – o marce

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszym i największym producentem włóczek z nowoczesną przędzalnią w Europie Północnej. Działa nieprzerwanie od 1888 roku według zasad utrzymania wysokich standardów dobrostanu i poszanowania. Reguły te obowiązują wszystkich, którzy biorą udział w procesie pozyskiwania surowca i produkcji włóczek. Wybierając produkty tej marki mamy pewność co do dbałości o zwierzęta ludzi i środowiska naturalnego. Więcej szczegółów na stronie producenta https://www.sandnes-garn.com/about-us

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]