Kolorowa włóczka Poppy Sandnes Garn

Włóczka Poppy Sandnes Garn to nowa odsłona włóczki Kos. Połączone włókno alpaki i wełny wdmuchane w łańcuszkową osnowę z bawełny pima. Rezultatem jest miękka, niezwykle lekka i przewiewna przędza.

Uroku Poppy nadają wtrącanie kolorowych włókien, które w dzianinie dają efekt niewielkich plamek i kropek na jednolitym, jasnym tle.

Idealna włóczka na ciepłe, puszyste swetry, kardigany, kamizelki jak również na czapki czy szale. Poppy przeznaczona jest na grubsze druty, dając możliwość bardzo szybkiego ukończenia projektu.

Włóczkę Poppy można łączyć z Tynn Silk Mohair uzyskując jeszcze bardziej puszysta, a zarazem lekką dzianinę. W czasopismach Sandnes Garn można znaleźć wiele inspiracji na takie połączenia.

Poppy zalety włóczki z alpaki

Włóczka z alpaki jest dużo cieplejsza od zwykłej wełny i dzięki temu dobrze izoluje od zimna. Jednocześnie włókno jest oddychające i posiada właściwości termoregulacji, dzięki czemu jest w odczuciu ciepłe w niskich temperaturach i chłodne w ciepłych.

Parametry włóczki Poppy

  • Skład : 50% alpaka superfine, 35% bawełna, 15% merino,
  • Waga : 50g
  • Długość : 110m
  • Zalecane druty : 5,5 – 7mm – zobacz nasze druty
  • Zużycie sweter rozmiar M – 8-9 motków

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10cm = 14 – 17 oczek. Dla ustalenia własnej ilości oczek należy pamiętać o wykonaniu indywidualnej próbki w wybranym wzorze.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

Sandnes Garn – o marce

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszym i największym producentem włóczek z nowoczesną przędzalnią w Europie Północnej. Działa nieprzerwanie od 1888 roku według zasad utrzymania wysokich standardów dobrostanu i poszanowania. Reguły te obowiązują wszystkich, którzy biorą udział w procesie pozyskiwania surowca i produkcji włóczek. Wybierając produkty tej marki mamy pewność co do dbałości o zwierzęta ludzi i środowiska naturalnego. Więcej szczegółów na stronie producenta https://www.sandnes-garn.com/about-us

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]