Double Sunday Sandnes Garn

Double Sunday Sandnes Garn to włóczka z wełny merino 100%, grubsza wersja włóczki Sunday. Dobrze skręcona, przeznaczona na druty nr 4mm, można ją użyć w zasadzie każdego rodzaju dzianiny od swetrów po chusty, szaliki, czapki czy pledy. Polecana również na wyroby dla dzieci. Produkowana z surowca pochodzącego z Austalii , z owiec nie poddawanych procesowi mulesingu.

Double Sunday można przerabiać pojedynczą nitką lub w połączeniu np z nitką moherową Tynn Silk Mohair . Uzyskamy wtedy bardziej puszystą dzianinę.

Włóczka Double Sunday używana jest przez znaną duńską projektantkę PetiteKnit, która w swoim portfolio posiada proste i ponadczasowe dzianiny. Wiele z nich zostało zaprojektowane w oparciu o włóczkę Double Sunday Sandnes Garn.

Parametry Double Sunday Sandnes Garn

  • Skład : wełna merino 100 %
  • Waga : 50g
  • Długość : 108m
  • Zalecane druty : 4mm  – zobacz nasze druty
  • Zużycie sweter rozmiar M – ok 8 motków

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10cm = 20 oczek, jednak zanim rozpoczniesz dzianinę, wykonaj własną próbkę w wybranym wzorze, aby ocenić ilość oczek i przyjąć poprawną ich ilość do dalszej pracy.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

Wełna merynos

Wełna z rasy owiec merynos jest niezwykle delikatna. Dzięki strukturze włókien świetnie izoluje od zimna odprowadzając wilgoć od ciała i zatrzymując ciepło. Dla odświeżenia i pozbycia się zapachu np potu, wyroby z wełny wystarczy wywietrzyć. To naturalna właściwość dzięki której dzianiny można prać dopiero wtedy jak będą widoczne zabrudzenia.

Pranie wyrobów z wełny

Wyroby z włóczki wełnianej Double Sunday zaleca się prać ręczne w delikatnych płynach np. takich jak  Soak . Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymagający wypłukiwania.

Sandnes Garn – o marce

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszym i największym producentem włóczek z nowoczesną przędzalnią w Europie Północnej. Działa nieprzerwanie od 1888 roku według zasad utrzymania wysokich standardów dobrostanu i poszanowania. Reguły te obowiązują wszystkich, którzy biorą udział w procesie pozyskiwania surowca i produkcji włóczek. Wybierając produkty tej marki mamy pewność co do dbałości o zwierzęta ludzi i środowiska naturalnego. Więcej szczegółów na stronie producenta https://www.sandnes-garn.com/about-us

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]