Sunday Sandnes Garn

Sunday Sandnes Garn to włóczka w 100% wełna merino. To wątpienia idealna włóczka bazowa, dobrze skręcona, przeznaczona na druty nr 3mm. Jest to najcieńszy model wśród oferty wełny marki Sandnes Garn. Można ją przerabiać zarówno w wersji pojedynczej lub podwójnej. Sprawdzi się także w połączeniu z nitką moherową Tynn Silk Mohair . Dzięki czemu uzyskamy bardziej puszystą dzianinę.

Wełnę Sunday Sandnes Garn można w zasadzie użyć do każdego rodzaju dzianiny od swetrów po chusty, szaliki, czapki czy pledy. Polecana również na wyroby dla dzieci. Produkowana z surowca pochodzącego z Urugwaju, z owiec nie poddawanych procesowi mulesingu.

Włóczka Sunday używana jest przez znaną duńską projektantkę PetiteKnit, która w swoim portfolio posiada proste i ponadczasowe dzianiny. Wiele z nich zostało zaprojektowane w oparciu o włóczkę Sunday Sandnes Garn, często we własnej linii kolorystycznej Sunday PetiteKnit

Parametry Sunday Sandnes Garn

  • Skład: 100% wełna merino
  • Waga: 50 g
  • Długość: 235 m
  • Zalecane druty: 3,00 mm – zobacz nasze DRUTY
  • Zużycie sweter rozmiar M – 7/8 motków

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10 cm = 28 oczek, jednak zanim rozpoczniesz dzianinę, wykonaj własną próbkę w wybranym wzorze, aby ocenić ilość oczek i przyjąć poprawną ich ilość do dalszej pracy.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

O wełnie merynos

Wełna z rasy owiec merynos jest niezwykle delikatna. Dzięki strukturze włókien świetnie izoluje od zimna odprowadzając wilgoć od ciała i zatrzymując ciepło. Dla odświeżenia i pozbycia się zapachu np potu, wyroby z wełny wystarczy wywietrzyć. To naturalna właściwość dzięki której dzianiny można prać dopiero wtedy jak będą widoczne zabrudzenia.

Jak prać wyroby z wełny?

Wyroby z włóczki wełnianej Sunday zaleca się prać ręczne w delikatnych płynach np. takich jak SOAK . Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymagający wypłukiwania.

Sandnes Garn – o marce

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszym i największym producentem włóczek z nowoczesną przędzalnią w Europie Północnej. Działa nieprzerwanie od 1888 roku według zasad utrzymania wysokich standardów dobrostanu i poszanowania. Reguły te obowiązują wszystkich, którzy biorą udział w procesie pozyskiwania surowca i produkcji włóczek. Wybierając produkty tej marki mamy pewność co do dbałości o zwierzęta ludzi i środowiska naturalnego. Więcej szczegółów na stronie producenta https://www.sandnes-garn.com/about-us

1 opinia dla Sunday Sandnes Garn

  1. Marta Kania (verified owner)

    Włóczka bardzo miła w dotyku nawet przed praniem a w połączeniu z Tynn Silk Mohair to istna chmurka. Każde zamówienie w Między Drutami jest traktowane wyjątkowo więc to czysta przyjemność dziergać z tej włóczki, która przychodzi do nas pięknie zapakowana.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]