Włóczka Tynn Silk Mohair Sandnes Garn

Włóczka Tynn Silk Mohair to cienka włóczka moherowa z jedwabiem wzbogacona dodatkiem wełny. Taka mieszanka gwarantuje przede wszystkim lekkość, połysk i ciepło jednocześnie. Obniżona zawartość moheru w Tynn Silk Mohair daje nitkę z krótszym włosem, wskutek czego nie pozostawia tak dużej ilości „kłaczków” jak typowe kid-silk.

Włóczka moherowa z jedwabiem

Jest delikatna, lekka oraz przyjemna w dotyku. Idealna na przykład na lekkie puszyste sweterki, chusty czy szale. Ponadto świetnie sprawdza się jako dodatek do innej nitki, np cienkiej wełny czy jedwabiu. Dzięki wysokiej wydajności na sweterek w rozmiarze S/M zużyjemy tylko 4 motki, w rezultacie uzyskując lekką dzianinę o wadze zaledwie 100g.

Dla obszerniejszej wersji swetra, należy przyjąć dla rozmiaru M – 5 motków, a dla każdego kolejnego rozmiaru powiększyć ilość o 1 sztukę. Aby uzyskać grubszą dzianinę można przerabiać Tynn Silk Mohair podwójną nitką lub dodać dodatkową inną włóczkę jak cienka wełna merino.

Włóczka moherowa Tynn Silk Mohair posiada bardzo duży wachlarz kolorystyczny, który dostosowywany jest do aktualnych trendów mody.

Parametry włóczki Tynn Silk Mohair :

  • Skład : mohair 57%, jedwab 28%, wełna 15%
  • Waga : 25g
  • Długość : 212m
  • Zalecane druty : 3 – 5mm
  • Zużycie bluzka rozmiar M długi rękaw – 5 motków

Próbka producenta ściegiem gładkim: : 18 – 24 oczka, w zależności od użytej grubości drutów. Dla ustalenia własnej ilości oczek należy pamiętać o wykonaniu indywidualnej próbki w wybranym wzorze.

W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

Włóczka moherowa – konserwacja dzianin

Zalecane przez producenta pranie ręczne. Należy pamiętać o używaniu do prania płynów delikatnych jak Soak czy Eucalan. Płyny te wyprodukowane z naturalnych składników nie wymagają wypłukiwania, więcej informacji TUTAJ

Sandnes Garn – o marce

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszym i największym producentem włóczek z nowoczesną przędzalnią w Europie Północnej. Działa nieprzerwanie od 1888 roku według zasad utrzymania wysokich standardów dobrostanu i poszanowania. Reguły te obowiązują wszystkich, którzy biorą udział w procesie pozyskiwania surowca i produkcji włóczek. Wybierając produkty tej marki mamy pewność co do dbałości o zwierzęta ludzi i środowiska naturalnego. Więcej szczegółów na stronie producenta https://www.sandnes-garn.com/about-us

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]