Babyull Lanett Sandnes Garn wełna merino 100%

Babyull Lanett norweskiej marki Sandnes Garn to 100% włóczka wełna merino w wersji superwash. To niezwykle miękka, o średnim skręcie wełna z merynosów przeznaczona na druty 3-4mm. Wersja superwash pozwala na pranie wyrobów z tej wełny w pralce na właściwym programie.
Włóczka wełniana Babyull Lanett może być użyta właściwie do każdego rodzaju dzianiny od swetrów po chusty, szaliki, czapki czy pledy. Polecana w szczególności na wyroby dla dzieci, ze względu na swoją delikatną strukturę.

Włóczka wełniana Babyull Lanett jest idealna jako włóczka bazowa, można przerabiać ją pojedynczą nitką lub połączyć z Tynn Silk Mohair, aby uzyskać bardziej puszystą dzianinę.

Babyull Lanett jest bestsellerową włóczką produkowaną przez Sandnes Garn bez przerwy od lat 80-tych.
Produkowana z surowca pochodzącego z Australii , z owiec nie poddawanych procesowi mulesingu.

Parametry Babyull Lanett Sandnes Garn:

  • Skład : wełna merino 100%
  • Waga : 50g
  • Długość : 175m
  • Zalecane druty : 3 – 4mm – zobacz nasze druty
  • Zużycie sweter rozmiar M – 7-8 motków

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10cm = 27 oczek. Dla ustalenia własnej ilości oczek należy pamiętać o wykonaniu indywidualnej próbki w wybranym wzorze.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

O wełnie merynos :

Wełna z rasy owiec merynos jest niezwykle delikatna. Dzięki strukturze włókien świetnie izoluje od zimna odprowadzając wilgoć od ciała i zatrzymując ciepło. Dla odświeżenia i pozbycia się zapachu np potu, wyroby z wełny wystarczy wywietrzyć. To naturalna właściwość dzięki której dzianiny można prać dopiero wtedy jak będą widoczne zabrudzenia.

Jak prać wyroby z wełny

Wyroby z włóczki wełnianej Babyull Lanett można prać w prace na właściwym programie lub ręczne w płynach Soak do delikatnych rzeczy. Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymagający wypłukiwania.

Sandnes Garn – o marce

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszym i największym producentem włóczek z nowoczesną przędzalnią w Europie Północnej. Działa nieprzerwanie od 1888 roku według zasad utrzymania wysokich standardów dobrostanu i poszanowania. Reguły te obowiązują wszystkich, którzy biorą udział w procesie pozyskiwania surowca i produkcji włóczek. Wybierając produkty tej marki mamy pewność co do dbałości o zwierzęta ludzi i środowiska naturalnego. Więcej szczegółów na stronie producenta https://www.sandnes-garn.com/about-us

1 opinia dla Babyull Lanett Sandnes Garn włóczka wełniana

  1. Maria Stachnik (verified owner)

    Mięciutka włóczka renomowanej firmy. bardzo się cieszę, że w ofercie sklepu włóczki norweskiego producenta. Mam przyjemne doświadczenie w robieniu sweterków z tej wełny. Zakupy w sklepie sama przyjemność, wysyłka szybka, a włóczka bardzo ładnie i rzetelnie zapakowana.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]