Włóczka ręcznie farbowana Donegal DK Woollala

Donegal DK Woollala to bardzo miękka i przyjemna w odbiorze włóczka z wełny merynosów w tweedowej odsłonie

Farbowana w jednolitej wersji aby tweed był dobrze widoczny, jakby na pierwszym planie. Świetna propozycja na czapki, kominy czy szale jak np Sophie Shawl. Ale świetnie będzie wyglądać również w większych dzianinach jak swetry. Donegal DK możesz użyć również do elementów w dzianinie, paskach czy intarsji

Parametry włóczki Donegal:

  • Skład : 85% wełna merino superwash, 15% donegal
  • Waga : 100g
  • Długość : 212m
  • Sugerowane druty : 3,5 – 4,5 mm – zobacz nasze DRUTY
  • Próbka ściegiem gładkim 10cm = 20/21 oczka
  • Zużycie : czapka 1 motek,  sweter rozmiar S / M – 4 motki
Zalecenie od producenta Woollala :

Pierz ręcznie w zimnej wodzie z dodatkiem odpowiednich do włóczki detergentów (np płyn SOAK, który nie wymaga płukania). Nie susz w suszarce automatycznej, nie używaj chloru i nie prasuj. Susz na płasko.

Uwaga! W przypadku mocno nasyconych kolorów istnieje możliwość, że włóczka może (ale nie musi) „puścić farbę”. Włóczki są utrwalone i zabezpieczone przed takimi wypadkami. Może się jednak zdarzyć, że puszczą kolor. To możliwe kiedy wełna nie wchłonęła całości barwnika, którego nie można było do końca wypłukać. Dzieje się tak w szczególności przy takich kolorach jak mocny turkus, nasycony rudy, bardzo nasycony żółty, niebieski ( w szczególności ciemne jak noc granaty) i neony. Jest to efekt technologiczny uzyskiwania głębokich nasyceń, a nie wada farbowania. Jeżeli używasz kontrastowych kolorów blokuj tylko w ZIMNEJ wodzie, kontrolując to co dzieje się z dzianiną. Nie trzymaj dłużej w wodzie niż to konieczne. Taka sytuacja może się zdarzyć, ale nie musi:)

Mimo starań w farbowaniu poszczególne motki mogą nieznacznie różnić się kolorami, dla uzyskania jednolitej dzianiny zalecane jest przerabianie nitek z dwóch motków. Rzeczywiste kolory mogą różnić się w zależności od ustawień monitora.

Przy pierwszym praniu może nastąpić niewielki wyciek koloru do wody, jest to naturalne, ale nie wpływa negatywnie na zmianę nasycenia barwy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]