Merino Baby Pascuali najwyższej jakości włóczka merino

Włóczka Merino Baby Pascuali jest niezwykle miękka i delikatna. Więc to idealna włóczka dla osób o wrażliwej skórze, dla dzieci, a zwłaszcza dla niemowląt. Dlatego można z niej wykonać odzież noszoną bezpośrednio na skórze bez obawy o jej podrażnienie. Oczywiście jest to świetna włóczka na wszelkie dzianiny od swetrów, bluzek, po akcesoria jak szaliki, czapki, czy niemowlęce kocyki.

Włókna włóczki Merino Baby Pascuali pochodzą z Argentyny (Patagonia) i oczywiście posiadają certyfikat GOTS. Pokrótce oznacza to, że zwierzęta hoduje się zgodnie z normami ekologicznymi. Dzięki zrównoważonemu rolnictwu hodowcy owiec są w stanie chronić i regenerować swoje gleby oraz dbać o zdrowie i dobrostan swoich stad. Owce, które dostarczają naszą wełnę merynosową, pasą się swobodnie na pastwiskach i są strzyżone dwa razy w roku, dlatego dają niezwykle wysokiej jakości runo z których powstaje włóczka Merino Baby.

Istotna informacji odnośnie konserwacji. W przypadku dzianinowej odzieży codziennej jak i dziecięcej ważne jest, aby była łatwa w pielęgnacji i czyszczeniu. W procesie biotechnicznym zwanym Lanazym wełna Merino Baby jest poddawana działaniu enzymów, co znacznie zmniejsza jej skłonność do filcowania się, mechacenia i kurczenia. Jednocześnie zachowane pozostają wszystkie dobre właściwości włókna wełnianego.

O wełnie merino

Wełna merynosów to bardzo wysokiej jakości włókno, które pochodzi od znanych owiec rasy merino. Zostały one po raz pierwszy wyhodowane w Hiszpanii i są szczególnie dobrze przystosowane do tamtejszego półpustynnego klimatu. Ich wełna jest jedną z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych na rynku ze względu na wyjątkowy połysk i wyjątkową miękkość. Dzięki swoim długim, stabilnym włóknom przędza nadaje się szczególnie na elastyczną i trwałą odzież, która jest bardzo wygodna w noszeniu, a jednocześnie stylowa, swobodna i funkcjonalna.

Parametry włóczki Merino Baby Pascuali :

  • Skład : 100% organiczna wełna merino superfine z certyfikatem GOTS
  • Waga : 50g
  • Długość : 220m
  • Zalecane druty : 3 -3,5 mm – zobacz nasz druty

Sprawdź zużycie włóczki Merino Baby dla różnych wyrobów TUTAJ

Próbka producenta ściegiem gładkim w zależności od użytych drutów: 10 x 10cm = 30 oczek x 35 rzędów . Dla ustalenia własnej ilości oczek należy pamiętać o wykonaniu indywidualnej próbki w wybranym wzorze.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić

Pranie wyrobów z włóczki Merino Baby

Dzianinę z Merino Baby można prać w pralce w temperaturze 40°C. Zaleca się stosowanie łagodnego detergentu, jak np SOAK i wybranie delikatnego programu dla pralki. Następnie wysusz na płasko, najlepiej na ręczniku frotte, aby uniknąć deformacji. Proszę nie suszyć bezpośrednio na źródle ciepła lub w palącym słońcu!

O Pascuali

Niemiecka marka przędzy Pascuali została założona w 2008 roku w Kolonii. Specjalizuje się w światowej dystrybucji i sprzedaży przędz dziewiarskich z naturalnej wełny. Wszystkie produkty charakteryzują się wysoką jakością i spełniają specyficzne potrzeby Klientów. Pascuali jest przyjazne dla środowiska i szanuje ciężką pracę rąk i wysiłek na każdym etapie procesu produkcyjnego. W ofercie znajdziemy najwyższej jakości naturalne przędze organiczne, nowo opracowane, innowacyjne i wegańskie oraz najrzadsze włókna naturalne na świecie, takie jak Vicuña czy Qiviut. Wszystkie przędze spełniają rygorystyczne normy ekologiczne oraz posiadają liczne certyfikaty

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]