Włóczka ręcznie farbowana Whimsy Tyrell DK Martins

Piękno i niepowtarzalność to główne atuty włóczek farbowanych ręcznie. Farbowanie Whmsy Tyrell DK to mieszanka lekkiej zieleni i odcieniu różu , muśnięte lekkim fioletem

Nowozelandzka wełna Polwarth doskonale nadaje się na swetry, szale, szaliki, czapki i projekty kolorystyczne. Włókno jest podobne do merynosów, ale ma większy połysk, dzięki czemu jest eleganckie, sprężyste i błyszczące. Jest czesana przędzona z długich włókien odcinkowych w celu uzyskania jedwabistej i gładkiej przędzy

Należy pamiętać, że włóczki farbowane ręcznie mogą wykazywać różnicę w odcieniu nawet z tej samej partii farbowania. Dlatego też zaleca się przy większym projekcie przerabianie jednocześnie z dwóch motków zmieniając nitkę co dwa rzędy aby uzyskać jednolitą dzianinę.

Parametry włóczki Whimsy :

  • Skład : 100% wełny Polwarth
  • Waga : 100g
  • Długość : 225m
  • Sugerowane druty : 4 – 4,5 mm – zobacz nasze DRUTY

Wyroby z wełny zaleca się prać ręczne w delikatnych płynach jak np SOAK . Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymagający wypłukiwania. Pamiętajmy o fakcie, że odzież wełniana nie musi być tak często prana ze względu na jej właściwości samoczyszczące, co ma olbrzymie znaczenie dla środowiska naturalnego i zużywanej do prania wody !

Przy pierwszym praniu może nastąpić niewielki wyciek koloru do wody. To naturalne, ale nie wpływa to negatywnie na zmianę nasycenia barwy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]