Sunday PetiteKnit  Sandnes Garn

Sunday PetiteKnit to włóczka w 100% z wełny merino norweskiej marki Sandnes Garn. Kolory tej włóczki zostały stworzone przy współpracy z duńską projektantką PetitKnit , Wzory w oparciu Sunday Petit Knit możecie nabyć w jej sklepie. Wybrane projekty w zestawach z włóczką dostępne są w Miedzy Drutami.

Sunday PetiteKnit to bez wątpienia idealna włóczka bazowa, dobrze skręcona, przeznaczona na druty nr 3mm. Jest to najcieńszy model wśród oferty wełny w Sandnes Garn. Można ją przerabiać zarówno w wersji pojedynczej lub podwójnej. Sprawdzi się także w połączeniu z nitką moherową Tynn Silk Mohair . Dzięki czemu uzyskamy bardziej puszystą dzianinę.

Wełnę Sunday PetiteKnit Sandnes Garn można w zasadzie użyć do każdego rodzaju dzianiny od swetrów po chusty, szaliki, czapki czy pledy. Polecana również na wyroby dla dzieci. Produkowana z surowca pochodzącego z Urugwaju , z owiec nie poddawanych procesowi mulesingu.

Parametry Sunday PetiteKnit Sandnes Garn

  • Skład : 100% wełna merino
  • Waga : 50g
  • Długość : 235m
  • Zalecane druty : 3  – zobacz nasz druty
  • Zużycie sweter rozmiar M – 7-8 motków

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10cm = 28 oczek, jednak zanim rozpoczniesz dzianinę, wykonaj własną próbkę w wybranym wzorze, aby ocenić ilość oczek i przyjąć poprawną ich ilość do dalszej pracy.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

O wełnie merynos

Wełna z rasy owiec merynos jest niezwykle delikatna. Dzięki strukturze włókien świetnie izoluje od zimna odprowadzając wilgoć od ciała i zatrzymując ciepło. Dla odświeżenia i pozbycia się zapachu np potu, wyroby z wełny wystarczy wywietrzyć. To naturalna właściwość dzięki której dzianiny można prać dopiero wtedy jak będą widoczne zabrudzenia.

Jak prać wyroby z wełny

Wyroby z włóczki wełnianej Sunday Petite Knit zaleca się prać ręczne w delikatnych płynach np. takich jak  SOAK . Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymaga wypłukiwania.

Sandnes Garn – o marce

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszym i największym producentem włóczek z nowoczesną przędzalnią w Europie Północnej. Działa nieprzerwanie od 1888 roku według zasad utrzymania wysokich standardów dobrostanu i poszanowania. Reguły te obowiązują wszystkich, którzy biorą udział w procesie pozyskiwania surowca i produkcji włóczek. Wybierając produkty tej marki mamy pewność co do dbałości o zwierzęta ludzi i środowiska naturalnego. Więcej szczegółów na stronie producenta https://www.sandnes-garn.com/about-us

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]