Włóczka Peer Gynt Sandnes Garn

Peer Gynt to włóczka w 100% z wełny norweskich owiec. Jest ona bardzo trwała i odporna na mechacenia. Jej doskonała sprężystość sprawia, że ​​odzież zachowuje swój kształt więc możemy się cieszyć jej jakością przez bardzo długi czas. Dzianiny wykonane z włóczki Peer Gynt Sandnes Garn będą lekkie, ciepłe a wraz z użytkowaniem będą nabywać miękkości. Podobną właściwość posiada len, im częściej używasz tym odzież jest przyjemniejsza w odbiorze i uwydatnia swoją niepowtarzalną jakość.

Włóczka Peer Gynt posiada delikatny wełniany włosek, jednak dla uzyskania większej puszystości można połączyć ją z włóczką moherową  Tynn Silk Mohair
Znana duńska projektantka PetiteKnit , która bazuje na włóczkach marki Sandnes Garn, bardzo często stosuje takie połączenia, uzyskując ciekawe efekty w dzianinach.

Jeżeli chcielibyśmy uzyskać puszysty ale jednocześnie gruby sweter, włóczkę Peer Gynt można połączyć z włóczką Alpakka Borstet. Dodatkowo dobierając kontrastowe kolory tych włóczek dzianina zyska oryginalny efekt melanżu.

Sandnes Gran produkuje włóczkę Peer Gynt od 1938 roku. W ostatnim czasie oferta została rozszerzona o cieńszą wersję – Tynn Peer Gynt, dedykowaną na druty nr 3mm. Struktura przędzy sprawia, że ​​są one ulubionymi włóczką do tworzenia tradycyjnych swetrów norweskich.

Włóczka wełniana Peer Gynt na jakie dzianiny

Uniwersalna gruba włóczka wełniana na wszystkie wyroby, ale zwłaszcza na takie które będę mocno eksploatowane.

  • Na dziecięce i męskie swetry,
  • Na kardigany i swetry wierzchnie
  • Na koce i pledy
  • Na czapki

Parametry włóczki Peer Gynt Sandnes Garn:

  • Skład : 100% wełna norweska, dla wersji TWEED – 75% wełna norweska, 25% wełna peruwiańska
  • Waga : 50g
  • Długość : 91m
  • Zalecane druty: 4 – 4,5mm
  • Zużycie sweter rozmiar M – ok 10 motków

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10cm = 22 oczek. Pamiętajmy jednak o wykonaniu własnej próbki aby ustalić ilości oczek w 10 cm w wybranym do projektu wzorem.

W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

Jak prać wyroby z wełny

Wyroby z włóczki Peer Gynt można prać w pralce na właściwym programie lub ręczne w płynach Soak do delikatnych rzeczy. Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymagający wypłukiwani

Jednak pamiętajmy o naturalnych właściwościach wełny, która jest przewiewna i nie wymaga zbyt częstego prania. Zaleca się wietrzenie odzieży wełnianej dla jej odświeżenia, natomiast pranie przeprowadzamy kiedy zabrudzenia są widoczne.

Sandnes Garn – o marce

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszym i największym producentem włóczek z nowoczesną przędzalnią w Europie Północnej. Działa nieprzerwanie od 1888 roku według zasad utrzymania wysokich standardów dobrostanu i poszanowania. Reguły te obowiązują wszystkich, którzy biorą udział w procesie pozyskiwania surowca i produkcji włóczek. Wybierając produkty tej marki mamy pewność co do dbałości o zwierzęta ludzi i środowiska naturalnego. Więcej szczegółów na stronie producenta https://www.sandnes-garn.com/about-us

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]