Włóczka Peer Gynt PetiteKnit Sandnes Garn

Peer Gynt PetiteKnit to personalizowana linia kolorystyczna dobrze znanej włóczki Peer Gynt Sandnes Garn.

Poza indywidualnym kolorem dla marki PetitKnit, Peer Gynt zyskał również uszlachetnienie składu poprzez dodanie do wełny norweskiej wełnę peruwiańską.

Kompozycja daje doskonałą sprężystość, odporność na odkształcanie i mechacenie a jednocześnie większą miękkość niż w klasycznym składzie Peer Gynt. Dzianiny wykonane z włóczki Peer Gynt PetiteKnit Sandnes Garn będą lekkie, ciepłe i bardzo trwałe. Świetna na swetry i kardigany jak również na czapki.

Włóczka Peer Gynt posiada delikatny wełniany włosek, jednak dla uzyskania większej puszystości można połączyć ją z włóczką moherową  Tynn Silk Mohair
Znana duńska projektantka PetiteKnit , która bazuje na włóczkach marki Sandnes Garn, bardzo często stosuje takie połączenia, uzyskując ciekawe efekty w dzianinach.

Sandnes Gran produkuje włóczkę Peer Gynt od 1938 roku. W ostatnim czasie oferta została rozszerzona o cieńszą wersję – Tynn Peer Gynt, dedykowaną na druty nr 3mm. Struktura przędzy sprawia, że ​​są one ulubionymi włóczką do tworzenia tradycyjnych swetrów norweskich.

Włóczka wełniana Peer Gynt na jakie dzianiny?

Uniwersalna gruba włóczka wełniana na wszystkie wyroby, ale zwłaszcza na takie które będę mocno eksploatowane.

  • Na dziecięce i męskie swetry,
  • Na kardigany i swetry wierzchnie
  • Na koce i pledy
  • Na czapki

Parametry włóczki Peer Gynt Sandnes Garn:

  • Skład: 100% wełna norweska
  • Wersja TWEED: 75% wełna norweska, 25% wełna peruwiańska
  • Waga: 50 g
  • Długość: 91 m
  • Zalecane druty: 4,0 – 4,5 mm
  • Zużycie sweter rozmiar M – ok. 10/11 motków

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10 cm = 22 oczek. Pamiętajmy jednak o wykonaniu własnej próbki aby ustalić ilości oczek w 10 cm w wybranym do projektu wzorem.

W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

Jak prać wyroby z wełny?

Wyroby z włóczki Peer Gynt można prać w pralce na właściwym programie lub ręczne w płynach Soak do delikatnych rzeczy. Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymaga wypłukiwania

Jednak pamiętajmy o naturalnych właściwościach wełny, która jest przewiewna i nie wymaga zbyt częstego prania. Zaleca się wietrzenie odzieży wełnianej dla jej odświeżenia, natomiast pranie przeprowadzamy kiedy zabrudzenia są widoczne.

Sandnes Garn – o marce

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszym i największym producentem włóczek z nowoczesną przędzalnią w Europie Północnej. Działa nieprzerwanie od 1888 roku według zasad utrzymania wysokich standardów dobrostanu i poszanowania. Reguły te obowiązują wszystkich, którzy biorą udział w procesie pozyskiwania surowca i produkcji włóczek. Wybierając produkty tej marki mamy pewność co do dbałości o zwierzęta ludzi i środowiska naturalnego. Więcej szczegółów na stronie producenta https://www.sandnes-garn.com/about-us

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]