Cardiff Cashmere Brushlight włóczka kaszmirowa z jedwabiem

Cardiff Cashmere Brushlight to włóczka kaszmirowa z dodatkiem jedwabiu morwowego. Ta doskonała przędza jest niezwykle delikatna i miękka. W przypadku przędzy Cashmere Brushlight zastosowano specjalny proces szczotkowania, w związku z tym struktura przędzy jest niesamowicie lekka i puszysta. To idealny materiał na odzież a w szczególności na: czapki, kominy, bluzki, swetry noszone blisko ciała.

Parametry Cashmere Brushlight:

  • Skład: 82% kaszmiru, 18% jedwabiu
  • Waga: 25 g
  • Długość: 138 m
  • Zalecane druty: 3,5 – 4,5 mm  – zobacz nasz DRUTY

Zanim rozpoczniesz dzianinę, wykonaj własną próbkę w wybranym wzorze, aby ocenić ilość oczek i przyjąć poprawną ich ilość do dalszej pracy.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

O wełnie kaszmirowej

Najlepszy kaszmir na świecie pochodzi z płaskowyżów Mongolii Wewnętrznej, gdzie temperatura podlega gwałtownym zmianom wraz ze zmianą pór roku oraz między dniem a nocą. Aby przetrwać te warunki, kozy kaszmirskie rozwijają sierść, składającą się z dwóch warstw, zewnętrznej i delikatnego, miękkiego podszerstka, który na początku sezonu letniego zostaje wyczesany, a następnie użyty do produkcji włóczki kaszmirowej o najwyższej jakości. To właśnie w tym regionie świata Cardiff, poprzez odpowiedzialny dobór dostawców, pozyskuje najlepsze surowce do produkcji swoich szlachetnych przędz.

Aby wybrać najlepszy surowiec do produkcji włóczki kaszmirowej, oceniane są jego główne cechy. To grubość poniżej 15,5 mikrona oraz długość powyżej 38 mm a także kolor, zawsze najbielszy i najczystszy. Połączenie tych cech umożliwia wytwarzanie przędzy, która ma lepsze właściwości przetwórcze. Finalnie otrzymujemy przędzę bardzo miękką w dotyku, odporną na mechacenie z wysoką trwałością.

Jak prać wyroby z kaszmiru?

Wyroby z włóczki kaszmirowej Cardiff Cashmere zaleca się prać ręczne w delikatnych płynach np. takich jak SOAK. Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymaga wypłukiwania.

Cardiff  – o marce

Włoska marka Cardiff tworzy włóczki kaszmirowe od lat 80-tych. To rodzinna firma, która stawia na jakość, produkując włóczki o najwyższej jakości w standardzie bardziej rzemieślniczym niż fabrycznym. Poprzez staranny dobór surowców dbają o środowisko naturalne, jak i również o poszanowanie zwierząt i pracę ludzkich rąk.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]