Short Błękit Jasny Comfy Merino włóczka ręcznie farbowana

Short Błękit Jasny Comfy Merino to farbowanie na jednolitej, lekko błękitnej bazie, kolorowej wstawki w kontrastowym kolorze. Dodatek kolorystyczny jest jednobarwny, ale niejednolity. Zostało tu zastosowane rozmycie aby uzyskać płynne przejścia z naturalnym tłem. Jednoczenie aby całość była ciekawa możemy doszukać się kilku tonów barw na kolorystycznym dodatku.

Jeżeli szukasz dobrego dopasowania koloru włóczki moherowej  wybierz – ITO Sensai nr 347 Glacier

Takie dopasowanie gwarantują wspaniałą zabawę podczas tworzenia dzianiny. Dzięki tej włóczce stworzysz unikalny i niepowtarzalny wzór na swoim swetrze lub chuście. Aby uzyskać efekt krótkich przejść kolorystycznych nasze włóczki zostały zafarbowane znaną w świecie barwiarskim techniką krótkiego gradientu.

Krótki gradient to technika farbowania włóczki, w której kolory zmieniają się szybko i płynnie na krótkich odcinkach nitki. Efekt ten jest bardzo popularny w społeczności dziewiarskiej, ponieważ pozwala na tworzenie unikalnych i żywych wzorów w gotowych dzianinach. Dlatego głównym atutem włóczek farbowanych ręcznie jest ich piękno i niepowtarzalność.

Ze względu na swój wyjątkowy skład włóczka Short Comfy Merino to świetny wybór na lekkie swetry, szale, chusty, czapki czy kocyki.

Należy pamiętać, że włóczki farbowane ręcznie mogą wykazywać różnicę w odcieniu nawet z tej samej partii farbowania. Dlatego zaleca się przy większym projekcie przerabianie jednocześnie z dwóch motków zmieniając nitkę co dwa rzędy aby uzyskać jednolitą dzianinę.

Parametry włóczki Short Błękit Jasny:

  • Skład: 100 % wełna merino SW
  • Waga: 100 g
  • Długość: 400 m
  • Sugerowane druty: 2,5 – 3,5 mm – zobacz nasze DRUTY
  • Zużycie na sweter w rozmiarze S/M – 3 motki

Wyroby z wełny zaleca się prać ręczne w delikatnych płynach jak np. SOAK. Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyny SOAK nie wymagają wypłukiwania. Pamiętajmy o fakcie, że odzież wełniana nie musi być tak często prana ze względu na jej właściwości samoczyszczące, co ma olbrzymie znaczenie dla środowiska naturalnego i zużywanej do prania wody!

Przy pierwszym praniu może nastąpić niewielki wyciek koloru do wody. To naturalne, ale nie wpływa to negatywnie na zmianę nasycenia barwy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]