Włóczka Peer Gynt Sandnes Garn

Oferta outletowa włóczki Peer Gynt dotyczy motków w kolorach wycofanych przez producenta lub pochodzących z różnych partii, np. jeśli widzisz, że możesz kupić 5 motków z jednego koloru to pamiętaj o tym, że w obrębie jednego koloru możesz mieć różne partie farbowania. To oznacza, że różnica w kolorze może być zauważalna.

Motki z różnych partii farbowania to świetna opcja aby wykonać nietuzinkowe i ponadprzeciętne dzianiny. Wybierając kilka różnych kolorów możesz stworzyć dzianinę żakardową albo w paski, np. sweter, czapkę, szalik lub rękawiczki. Ale to nie wszystko, użyj swojej kreatywności! Świetnym rozwiązaniem dla różnych kolorów motków są też szydełkowe kwadraty babuni Granny Square, z których wyczarujesz nie tylko ubrania, lecz także dodatki takie jak torebka lub kosmetyczka.

Peer Gynt to włóczka w 100% z wełny norweskich owiec, której cechami charakterystycznymi są trwałość, odporność na mechacenia, a także sprężystość. Dzianiny wykonane z włóczki Peer Gynt Sandnes Garn będą lekkie oraz ciepłe – wraz z użytkowaniem staną się bardziej miękkie.

Włóczka Peer Gynt posiada delikatny wełniany włosek, jednak dla uzyskania większej puszystości można połączyć ją z włóczką moherową Tynn Silk Mohair marki Sandnes Garn.

Znana duńska projektantka PetiteKnit , która bazuje na włóczkach marki Sandnes Garn, bardzo często stosuje takie połączenia, uzyskując ciekawe efekty w dzianinach.

Jeżeli chcielibyśmy uzyskać puszysty ale jednocześnie gruby sweter, włóczkę Peer Gynt można połączyć z włóczką Alpakka Borstet. Dodatkowo dobierając kontrastowe kolory tych włóczek dzianina zyska oryginalny efekt melanżu.

Sandnes Gran produkuje włóczkę Peer Gynt od 1938 roku. W ostatnim czasie oferta została rozszerzona o cieńszą wersję – Tynn Peer Gynt, dedykowaną na druty nr 3,0 mm. Struktura przędzy sprawia, że ​​są one ulubionymi włóczkami do tworzenia tradycyjnych swetrów norweskich.

Parametry włóczki Peer Gynt Sandnes Garn:

  • Skład: 100% wełna norweska; w wersji TWEED: 75% wełna norweska, 25% wełna peruwiańska
  • Waga: 50 g
  • Długość: 91 m
  • Zalecane druty: 4,0 – 4,5 mm
  • Zużycie sweter rozmiar M – ok. 10 motków

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10 cm = 22 oczek. Pamiętajmy jednak o wykonaniu własnej próbki aby ustalić ilości oczek w 10 cm w wybranym do projektu wzorem.

W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

Jak prać wyroby z wełny?

Wyroby z włóczki Peer Gynt można prać w pralce na właściwym programie lub ręczne w płynach SOAK do delikatnych rzeczy. Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymaga wypłukiwania.

Jednak pamiętajmy o naturalnych właściwościach wełny, która jest przewiewna i nie wymaga zbyt częstego prania. Zaleca się wietrzenie odzieży wełnianej dla jej odświeżenia, natomiast pranie przeprowadzamy kiedy zabrudzenia są widoczne lub raz na sezon.

Sandnes Garn – o marce

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszym i największym producentem włóczek z nowoczesną przędzalnią w Europie Północnej. Działa nieprzerwanie od 1888 roku według zasad utrzymania wysokich standardów dobrostanu i poszanowania. Reguły te obowiązują wszystkich, którzy biorą udział w procesie pozyskiwania surowca i produkcji włóczek. Wybierając produkty tej marki mamy pewność co do dbałości o zwierzęta ludzi i środowiska naturalnego. Więcej szczegółów na stronie producenta https://www.sandnes-garn.com/about-us

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]