Double Sunday Sandnes Garn

Oferta outletowa włóczki Double Sunday dotyczy motków w kolorach wycofanych przez producenta lub pochodzących z różnych partii, np. jeśli widzisz, że możesz kupić 5 motków z jednego koloru to pamiętaj o tym, że w obrębie jednego koloru możesz mieć różne partie farbowania. To oznacza, że różnica w kolorze może być zauważalna.

Motki z różnych partii farbowania to świetna opcja aby wykonać nietuzinkowe i ponadprzeciętne dzianiny. Wybierając kilka różnych kolorów możesz stworzyć dzianinę żakardową albo w paski, np. sweter, czapkę, szalik lub rękawiczki. Ale to nie wszystko, użyj swojej kreatywności! Świetnym rozwiązaniem dla różnych kolorów motków są też szydełkowe kwadraty babuni Granny Square, z których wyczarujesz nie tylko ubrania, lecz także dodatki takie jak torebka lub kosmetyczka.

Double Sunday Sandnes Garn to włóczka z wełny merino 100%, grubsza wersja włóczki Sunday. Dobrze skręcona, przeznaczona na druty nr 4,0 mm, wykonasz z niej każdego rodzaju dzianinę od swetrów po chusty, szaliki, czapki, a także pledy. Polecana również na wyroby dla dzieci. Produkowana z surowca pochodzącego z Austalii – z owiec nie poddawanych procesowi mulesingu.

Double Sunday można przerabiać pojedynczą nitką lub w połączeniu np. z nitką moherową Tynn Silk Mohair . Uzyskamy wtedy bardziej puszystą dzianinę.

Włóczka Double Sunday używana jest przez znaną duńską projektantkę PetiteKnit, która w swoim portfolio posiada proste i ponadczasowe dzianiny. Wiele z nich zostało zaprojektowanych w oparciu o włóczkę Double Sunday Sandnes Garn.

Parametry Double Sunday Sandnes Garn:

  • Skład: wełna merino 100 %
  • Waga: 50 g
  • Długość: 108 m
  • Zalecane druty: 4,0 mm – zobacz nasze DRUTY
  • Zużycie: sweter w rozmiarze M – ok 8 motków

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10 cm = 20 oczek, jednak zanim rozpoczniesz dzianinę, wykonaj własną próbkę w wybranym wzorze, aby ocenić ilość oczek i przyjąć poprawną ich ilość do dalszej pracy.

W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

O wełnie z merynosów

Wełna z rasy owiec merynos jest niezwykle delikatna. Dzięki strukturze włókien świetnie izoluje od zimna odprowadzając wilgoć od ciała i zatrzymując ciepło. Dla odświeżenia i pozbycia się zapachu np. potu, wyroby z wełny wystarczy wywietrzyć. To naturalna właściwość, dzięki której dzianiny można prać dopiero wtedy jak będą widoczne zabrudzenia.

Pranie wyrobów z wełny

Wyroby z włóczki wełnianej Double Sunday zaleca się prać ręczne w delikatnych płynach np. takich jak SOAK . Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymaga wypłukiwania.

Sandnes Garn – o marce

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszym i największym producentem włóczek z nowoczesną przędzalnią w Europie Północnej. Działa nieprzerwanie od 1888 roku według zasad utrzymania wysokich standardów dobrostanu i poszanowania. Reguły te obowiązują wszystkich, którzy biorą udział w procesie pozyskiwania surowca i produkcji włóczek. Wybierając produkty tej marki mamy pewność co do dbałości o zwierzęta ludzi i środowiska naturalnego. Więcej szczegółów na stronie producenta https://www.sandnes-garn.com/about-us

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]