Włóczka ręcznie farbowana Frosty Down Pure Silk 100 od Woollala

To przyjemna w odbiorze włóczka w 100% jedwabiu morwowego w autorskim farbowaniu Frosty Down Pure Silk 100 od Woollala. Delikatny odcień szałwiowo – miętowy

Pure Silk 100 to włóczka z jedwabiu morwowego najwyższej jakości o szlachetnym połysku. W odbiorze jest przyjemnie miękka, chłodna, lejąca, nie sprawia żadnego dyskomfortu w kontakcie ze skórą – idealna dla osób wrażliwych. Z tej włóczki stworzysz ubrania na lato: bluzki, koszulki, sukienki. Poleca się również na odzież całoroczną i projekty, które nosi się blisko szyi: apaszki, chustki, zwiewne szale.

Ta luksusowa jedwabna nić, w porównaniu do jedwabiu Pure Silk Lace 600, jest grubsza, ponieważ została skręcona z 4 nitek. Dzięki temu jest też mocniejsza.

Parametry włóczki Frosty Down:

  • Skład: 100% jedwab morwowy
  • Waga: 100 g
  • Długość: 400 m
  • Sugerowane druty: 2,25 – 3,5 mm – zobacz nasze DRUTY
  • Zużycie: top na ramiączkach rozmiar S/M – 1 motek, bluzeczka z krótkim rękawem rozmiar S/M – 1/2 motki

Warto dodać, że ze względu na brak sprężystości i śliskość nici włóczka może się plątać, np. podczas przewijania precla lub na początku dziergania. Po przerobieniu pierwszego rzędu nabranych oczek praca z jedwabiem nabiera nowego charakteru, oczka wychodzą równe, nić pięknie sunie po drutach.

Zalecenie od producenta Woollala:

Pierz ręcznie w zimnej wodzie z dodatkiem odpowiednich do włóczki detergentów (np. płyn SOAK, który nie wymaga płukania). Nie susz w suszarce automatycznej, nie używaj chloru i nie prasuj. Susz na płasko.

Uwaga! W przypadku mocno nasyconych kolorów istnieje możliwość, że włóczka może (ale nie musi) „puścić farbę”. Włóczki są utrwalone i zabezpieczone przed takimi wypadkami. Może się jednak zdarzyć, że puszczą kolor. To możliwe kiedy wełna nie wchłonęła całości barwnika, którego nie można było do końca wypłukać. Dzieje się tak w szczególności przy kolorach takich jak mocny turkus, nasycony rudy, bardzo nasycony żółty, niebieski (w szczególności ciemne jak noc granaty) i neony. Jest to efekt technologiczny uzyskiwania głębokich nasyceń, a nie wada farbowania. Jeżeli używasz kontrastowych kolorów blokuj tylko w ZIMNEJ wodzie, kontrolując to co dzieje się z dzianiną. Nie trzymaj dłużej w wodzie niż to konieczne. Taka sytuacja może się zdarzyć, ale nie musi 🙂

Mimo starań w farbowaniu poszczególne motki mogą nieznacznie różnić się kolorami, dla uzyskania jednolitej dzianiny zalecane jest przerabianie nitek z dwóch motków. Rzeczywiste kolory mogą różnić się w zależności od ustawień monitora.

Przy pierwszym praniu może nastąpić niewielki wyciek koloru do wody, jest to naturalne, ale nie wpływa negatywnie na zmianę nasycenia barwy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]