Pomysły na jesienne wzory do szydełkowania

Jesień jest idealnym okresem, aby usiąść w zaciszu domowym z szydełkiem i drutami w rękach. Choć za oknami jest zwykle jeszcze dość ciepło w ciągu dnia, wieczory są już bardzo chłodne. Robótki na szydełku wprawią Cię w bardzo dobry, melancholijny nastrój ze względu na panującą wokół aurę.

Z jesiennych kolorów i aury można czerpać wyjątkowe inspiracje. Co warto zrobić jesienną porą? Jakie są najpopularniejsze wzory? Sprawdź!

Jesienne inspiracje na wzory do szydełkowania

Jesień charakteryzuje się niezwykle ciepłymi, wspaniałymi kolorami. Przeważają żółcie, pomarańcze, czerwienie i brązy. Można je przeplatać i łączyć ze sobą w dowolny sposób. Wspaniale prezentują się w jesiennych kolorach chusty, szale oraz kominy.

Wielobarwne, spadające z drzew liście są zdecydowanie domeną jesieni. Można ten motyw wykorzystać w wielu pracach np. przy tworzeniu dekoracyjnych poduszek czy chust.

Jesień nieodzownie kojarzy się z grzybami. Bardzo chętnie dziewiarki tworzą grzyby w formie maskotek, ale jest to również chętnie wykorzystywany motyw na dziecięcych swetrach oraz szalikach.

Kolejnym symbolem jesieni jest dynia. Weszła bardzo mocno w świat rękodzielniczy, zarówno jej kolor, jak i wyjątkowa faktura są inspiracją do powstawania wyjątkowych wzorów.

Przedstawione inspiracje są jedynie przykładami nawiązań do jesieni, jakie mogą znaleźć się wśród wzorów do szydełkowania. Warto poszukiwać propozycji, które najbardziej wpadają w oko i podkreślają indywidualny styl.

Jesienno-zimowe wzory od popularnych marek

Nie sposób nie wspomnieć o wzorach do szydełkowania przygotowanych na jesienno-zimowy czas przez światowe marki. Duńska projektantka zarządzająca marką PetiteKnit stworzyła wiele wyjątkowych propozycji, od których wręcz nie można oderwać wzroku. Szeroki wybór wzorów powoduje, że można stworzyć niemal kompletną garderobę na coraz chłodniejszy okres w roku.

 • Storm Sweater – wzór na ciepły sweter z włóczki Peer Gynt od Sandnes Garn. Powstaje sweter we wzory strukturalne.
 • Moby Slipover – wzór na ciepłą kamizelkę z włóczki Tynn Peer Gynt połączonej z włóczką moherową Tynn Silk Mohair od Sandnes. Powstaje kamizelka z warkoczami na strukturalnym tle.
 • Sophie Scarf – niewielkich rozmiarów apaszka z włóczki z alpaki lub kaszmiru.
 • Agnete Cardigan – wzór na rozpinany kardigan z włóczki Tynn Peer Gynt i Tynn Silk Mohair od Sandnes Garn.
 • Festival Sweater My Size – wzór na sweter z długim rękawem w paski z włóczki Double Sunday od Sandnes Garn. Powstaje klasyczna, codzienna propozycja.
 • The Hipster Hat – wzór na klasyczną czapkę typu hipster z wywijanym mankietem z włóczki Sunday lub Double Sunday od Sandnes Garn. Czapka posiada wzór ściągaczowy.

Wyjątkowe propozycje jesiennych wzorów do szydełkowania posiada również marka Sandnes Garn, która rozpoczęła współpracę z podróżniczką, przewodniczką i wykładowczynią Celice Skog. Norweżka opracowała następujące wzory:

 • TREES 2_2 – wzór na damski sweter bez rozpięcia, robiony reglanem włóczki Babyull Lanett.
 • TREES 3_4 – wzór na męski sweter robiony raglanem z włóczki Babyull Lanett.
 • sweter #1 – wzór na nierozpinany sweter z okrągłym karczkiem, na którym zostały wyplecione delikatne, ażurowe zdobienia. Powstaje z włóczki Kos. Występuje w wersji damskiej oraz dziecięcej.

Jesienne wzory do szydełkowania – podsumowanie faktów

 • Jesień to idealny czas na szydełkowanie.
 • Inspiracji na wzory warto szukać w kolorach, dyniach, grzybach, liściach.
 • Marki PetiteKnit oraz Sandnes Garn mają w swojej ofercie wiele wyjątkowych propozycji na jesienne wzory do szydełkowania.
[]