Popularność włóczek marki Sandnes Garn

Norweska marka Sandnes Garn jest najstarszą i najpopularniejszą przędzalnią w Europie Północnej działającą przy zastosowaniu innowacyjnych technologii produkcji. Nieprzerwanie funkcjonuje od 1888 roku. W czym tkwi popularność marki oraz jej włóczek?

Poszanowanie tradycji oraz przestrzeganie najwyższych standardów produkcji to najważniejsze aspekty, które muszą wyróżniać producenta włóczek. Z tego założenia wychodzi marka Sandnes Garn, który od lat wykorzystuje do produkcji włóczek tylko i wyłącznie materiały naturalnego pochodzenia.

Sandnes Garn – co musisz wiedzieć o marce

Sandnes Garn to aktualnie największy producent przędzy do robótek ręcznych w Europie Północnej. Firma działa nieprzerwanie od 1888 roku. Dostarcza klientom najnowocześniejsze włóczki na świecie, które powstają w jednej z najstarszych działających fabryk w dolinie poza miastem Sandnes w Norwegii.

Marka do produkcji wykorzystuje rodzimą, norweską wełnę Peer Gynt posiadającą znak jakości, który potwierdza jej wytrzymałość.

Radość z robienia na drutach włóczkami marki Sandnes Garn

Ogólna radość z robienia na drutach u pasjonatów, jak i zawodowców pojawia się wyłącznie wtedy, gdy można korzystać z najwyższej jakości włóczek. Takie bezapelacyjnie znajdują się w ofercie Sandnes Garn. Włóczki w wielu wariantach możesz znaleźć w naszym sklepie.

Każdego roku marka produkuje ok. milion motków włóczki. Największą popularnością cieszą się wspomniane już wcześniej kłębki Peer Gynt, ale również Fritidsgarn. Powstają z wełny owiec norweskich. Zanim powstanie z nich włóczka, materiał jest bardzo dokładnie prany, gręplowany, a następnie poddawany procesowi przędzenia, skręcania, barwienia i formowania w kulki. Warto tu podkreślić, że marka przestrzega surowych standardów bezpieczeństwa, dba o środowisko i troszczy się o zwierzęta, z których pozyskiwana jest wełna.

Radość z robienia na drutach potęgowana jest również szeroką gamą kolorów włóczek do wyboru, jest ich ok. 40-50. Marka w swojej działalności podąża za barwami zgodnymi z trendami w modzie, dlatego można liczyć na najmodniejsze kolory w danym sezonie. Bardzo dużą uwagę przywiązuje do utrzymania jednolitej kolorystyki w różnych gatunkach włóczek. Przekłada się to na tworzenie atrakcyjnych, przepięknie wyglądających projektów z wykorzystaniem produktów marki Sandnes Garn.

Współpraca z uznanymi projektantami dzianin m.in. PetiteKnit

Podążanie za trendami w modzie, jak i wydawanie kolekcji kilka razy w roku jest możliwe ze względu na szeroko zakrojoną współpracę marki Sandnes Garn z uznanymi projektantami dzianiny. Jednym z nich jest PetiteKnit. Założycielką jest Mette Wendelboe Okkels, która od 2016 roku projektuje wykroje dzianinowe. Inspiracje czerpie z otaczającej ją rzeczywistości. Spod jej ręki wychodzą wzory zarówno łatwe, jak i trudne, ze strukturą lub bez. Projektanta stale rozwija swoje umiejętności dziewiarskie, czego wyrazem są wyjątkowe wzory dostępne w naszej ofercie, m.in.:

 • No Frills Cardigan – wzór na długi, rozciągnięty kardigan z użyciem włóczki Tynn Peer Gynt i Tynn Silk Mohair od Sandnes Garn.
 • Friday Slipover – wzór na prostą, klasyczną kamizelkę z włóczki Sunday od Sandnes Garn.
 • Louvre Sweater – wzór na ciepły sweter o lekko oversizowym kroju z włóczki Peer Gynt od Sandnes Garn.

Marka Sandnes Garn tworzy również własne projekty gotowych dzianin, które są klasyczne, a jednocześnie modne i proste w wykonaniu. Wymienić tu można:

 • Barn – wzory dla dzieci z włóczek Babyull Lanett , Sisu, Tynn Peer Gynt, Mandarin Petit m.in. na wzorzyste swetry, sweterki z warkoczami, proste czapki beanie.
 • Do It Yourself – projekty m.in. swetrów raglanowych, bluzek z falbankami, klasycznych czapek z dużym udziałem włóczki moherowej Tynn Silk Mohair.
 • Line or Tynn Line – letnie damskie dzianiny z włóczki Line & Tynn Line, z której powstają m.in. długie sukienki na ramiączkach, ażurowe topy i letnie bluzki.

Włóczki marki Sandnes Garn – podsumowanie faktów

 • Najstarsza i najpopularniejsza przędzalnia w Europie Północnej.
 • Dobry stosunek jakości produktów do ceny.
 • Szeroka gama kolorów do wyboru, ok. 40-50.
 • Regularna produkcja – brak problemów z dostępnością.
 • Współpraca z uznanymi projektantami dzianiny m.in. PetiteKnit.
 • Produkcja włóczek wyłącznie z wełny naturalnej pozyskiwanej z owiec norweskich.
[]