Pinta Pascuali włóczka wełniana baza do barwienia

Pinta Pascuali do barwienia wyróżnia się na tle innych włóczek wyjątkowym składem włókien: 60% Merino, 20% Jedwab i 20% Ramie. Wełna z merynosów pochodzi z Patagonii, która jest wolna od mulesingu i certyfikowana zgodnie z RWS (Responsible Wool Standard). Dodatek jedwabiu morwowego nadają Pincie jedwabisty połysk i gładkość, a trwałość zawdzięcza włóknom ramii.

To wyjątkowa włóczka o wszechstronnym zastosowaniu. Można z niej tworzyć na drutach szeroką gamę ubrań i akcesoriów jak swetry, szale, chusty czy skarpetki. Wersja naturalna to również świetna baza jako włóczka do barwienia. UWAGA – motki do barwienia są większe (100g) niż wersja kolorowa PINTA

Można jej również użyć w projekcie w jej naturalnym, jasnym odcieniu.

Dzięki swoim właściwościom termoregulacyjnym Pinta jest idealną przędzą całoroczną. Bez względu na to, jak jest ciepło – z Pintą czujesz się świeżo przez cały dzień. Ponadto wykonane z niej ubrania nie gniotą się, dzięki bardzo elastycznym włóknom, które miękko przylegają do ciała nie powodując żadnych podrażnień skóry.

Pinta reprezentuje również koncepcję Pascuali przędzy produkowanej w sposób zrównoważony i jest oczywiście w 100% ekologiczna! Pinta jest bardzo trwała i w pełni biodegradowalna – dzięki czemu Pinta pomaga uniknąć niepotrzebnych odpadów. Pozytywny wpływ na nasze środowisko ma również fakt, że odzież wełniana nie musi być tak często prana ze względu na jej właściwości samoczyszczące.

Pinta w 100% naturalna

Włóczka Pinta pierwotnie pojawiła się w ofercie Pascuali jako przędza skarpetkowa, jednak szybko zyskała szersze zastosowanie. To wszystko za sprawą niesamowitej miękkości i cudownie delikatnemu połyskowi. Włóczka Pinta Pascuali nie tylko wyglądem różni się od większość innych włóczek skarpetkowych dostępnych na rynku, ale jest zdecydowanie inna.

Klasyczna wełna skarpetkowa zwykle zawiera 25% włókien syntetycznych, aby skarpety były bardziej wytrzymałe i trwałe. Pascuali chcąc unikną w składzie „plastiku”, dodało do Pinty Ramię. To roślina z rodziny pokrzywowatych, której włókna są niezwykle stabilne. Dzięki niemu skarpetki mają odpowiednią trwałość. Ramia nadaje włóczce również dodatkowy połysk.

Nawiasem mówiąc, Ramia to jedna z najstarszych roślin włóknistych na świecie, może wchłonąć ponad dwa razy więcej wilgoci niż bawełna bez uczucia wilgoci, a także bardzo szybko ją oddaje – dzięki temu jest bardzo wygodna w noszeniu, gdy jest ciepło.

Pinta reprezentuje koncepcję Pascuali przędzy produkowanej w sposób zrównoważony i ekologiczny. Włóczka jest trwała a jednocześnie w pełni biodegradowalna – dzięki czemu Pinta pomaga uniknąć niepotrzebnych odpadów.

Parametry włóczki Pinta Pascuali do barwienia :

  • Skład : 60% wełna merino , 20% jedwab, 20% ramia
  • Waga : 100g
  • Długość : 425m
  • Zalecane druty : 3 mm – zobacz nasz druty

Sprawdź zużycie włóczki Pinta dla różnych wyrobów TUTAJ

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10 x 10cm = 25 oczek x 30 rzędów . Dla ustalenia własnej ilości oczek należy pamiętać o wykonaniu indywidualnej próbki w wybranym wzorze.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

Pranie dzianiny z włóczki wełnianej

Wyroby z wełny zaleca się prać ręczne w delikatnych płynach jak np Soak . Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymagający wypłukiwania. Pamiętajmy o fakcie, że odzież wełniana nie musi być tak często prana ze względu na jej właściwości samoczyszczące, co ma olbrzymie znaczenie dla środowiska naturalnego i zużywanej do prania wody !

O Pascuali

Niemiecka marka przędzy Pascuali została założona w 2008 roku w Kolonii. Specjalizuje się w światowej dystrybucji i sprzedaży przędz dziewiarskich z naturalnej wełny. Wszystkie produkty charakteryzują się wysoką jakością i spełniają specyficzne potrzeby Klientów. Pascuali jest przyjazne dla środowiska i szanuje ciężką pracę rąk i wysiłek na każdym etapie procesu produkcyjnego. W ofercie znajdziemy najwyższej jakości rzadkie naturalne przędze, organiczne, nowo opracowane, innowacyjne i wegańskie, jak i najrzadsze włókna naturalne na świecie, takie jak Vicuña i Qiviut to portfolio Firmy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]