Vicuna Pascuali najbardziej luksusowa włóczka na świecie

Vicuna Pascuali włóczka z wikunii andyjskiej to jedna z najrzadszych, ekskluzywnych i luksusowych przędz wysokiej jakości na świecie. Pochodzi, małego zwierzęcia z rodziny wielbłądowatych żyjącego dziko w Andach, w Peru. Wikunie mają wyjątkowo delikatną wełnę, cenioną za jej niesamowitą miękkość, lekkość i naturalny kolor. Przędza, uważana za „włóczkę włóczek” stała się pożądaną na całym świecie.

Włóczka Vicuna przeznaczona jest na luksusową odzież, polecana w szczególności dla wrażliwych osób ze względu na bardzo cienkie włóczko z jakiej została wyprodukowana, tj 10-12 mikronów. Jest wielokrotnie delikatniejsza od kaszmiru ! Vicuna jest wyjątkowo ciepła i ma wspaniałe właściwości użytkowe.

Włóczkę Vicuna Pascuali można obejrzeć w PRZESTRZENI Między Drutami we Wrocławiu.

Pascuali jest dumne z faktu, że stał się jedynym dostawcą tej niezwykłej włóczki w Europie, która sprzedawana jest w naturalnym kolorze cynamonu. Vicuña to wyjątkowo ciepła, niezwykle miękka, lekka i hipoalergiczna włóczka, którą można nosić bezpośrednio na skórze.
Ponadto do włóczki Vicuna dołączony jest certyfikat autentyczności potwierdzający, że włóczka została wykonana zgodnie z wymogami Konwencji Waszyngtońskiej o ochronie gatunków „CITES” oraz została zatwierdzona i sprawdzona przez Federalną Agencję Ochrony Przyrody federalnego rządu niemieckiego rząd.

Parametry włóczki Vicuna Pascuali :

  • Skład : 100% wełna z wikunii andyjskiej
  • Waga : 25g
  • Długość : 187m
  • Zalecane druty : 2,5  – zobacz nasz druty
  • Sweter w rozmiarze S – 10 motków
  • Pochodzenie – Peru
  • Niebarwiona – kolor naturalny

Sprawdź zużycie włóczki Vicuna dla różnych wyrobów TUTAJ

Próbka producenta ściegiem gładkim : 10 x 10cm = 40 oczek x 56 rzędów . Dla ustalenia własnej ilości oczek należy pamiętać o wykonaniu indywidualnej próbki w wybranym wzorze.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić

Pranie wyrobów z włóczki Vicuna

Dzianinę z włóczki Vicuna Pascuali należy prać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego środka do prania wełny. Zaleca się stosowanie łagodnego detergentu, jak np SOAK i wybranie delikatnego programu dla pralki. Następnie wysusz na płasko, najlepiej na ręczniku frotte, aby uniknąć deformacji. Proszę nie suszyć bezpośrednio na źródle ciepła lub w palącym słońcu!

Trochę historii włóczki Vicuna

Według starożytnej legendy Inków wikunia jest ponownym wcieleniem pięknej dziewczyny, która, gdy zabiegał o nią stary, brzydki król, odmówiła przyjęcia jego zaręczyn, chyba że ten zapewnił jej płaszcz z czystego złota.

Inkowie uważali wikunię za świętą i na każdego, kto ją zabił, groziła kara śmierci. Odzież wykonana z wełny była zarezerwowana wyłącznie dla członków rodziny królewskiej.

W czasie podboju hiszpańskiego i po nim, aż do połowy lat 60. XX wieku, polowania na wikunie były nieograniczone, co zmniejszyło ich liczebność do zaledwie 6000. Dziś wikunia jest chronionym zwierzęciem w Peru i nie grozi jej już wyginięcie. Zwierzęta żyją na wolności i biegają swobodnie. Krajowe wysiłki na rzecz ochrony przyrody ograniczają ilość wełny, którą można zebrać jednocześnie. Z tego powodu oraz z faktu, że osobniki wikunii rosną bardzo powoli, zbiór wełny dzikich zwierząt poprzez delikatne strzyżenie odbywa się co trzy lata. Aby to zrobić, zwierzęta należy delikatnie złapać i wkrótce potem wypuścić na wolność. Pojedyncza wikunia produkuje około 1,1 funta (0,5 kg) wełny rocznie, co czyni ją bardzo rzadką i cenną.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]