Włóczka ręcznie farbowana Innocent KidSilk Lace od Woollala

Niezwykle delikatna, puszysta i bardzo przyjemna w odbiorze włóczka moherowa z jedwabiem w autorskim farbowaniu Innocent KidSilk Lace od Woollala. Całość utrzymana w subtelnym odcieniu ciemnego, pudrowego różu.

Włóczka jest lekka jak piórko o luksusowym składzie – 72% Fine Kid Mohair i 28% jedwabiu. Idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju szale i chusty. Gdy dołączysz ją do drugiej włóczki, np wełny merino otrzymasz puszystą, bardzo ciepłą dzianinę, niezwykle miękka i delikatną. Tak powstają puszyste sweterki i ciepłe czapki, czy rękawiczki. Dla uzyskanie grubszej wersji można również przerabiać dzianinę podwójną nitką moherową.

Dodatek jedwabiu sprawia, że nitka pięknie błyszczy, a odcienie kolorystyczne są wielowymiarowe.

W 50 gramowych motkach znajdziecie aż 420 m niezwykle luksusowej nitki.

Parametry włóczki Innocent :

  • Skład : 28% Jedwab, 72% Fine Kid Mohair
  • Waga : 50g
  • Długość : 420m
  • Sugerowane druty : 2,5 – 4 mm – zobacz nasze DRUTY
  • Zużycie sweter rozmiar S / M – 3 motki
Zalecenie od producenta Woollala :

Pierz ręcznie w zimnej wodzie z dodatkiem odpowiednich do włóczki detergentów (np płyn SOAK, który nie wymaga płukania). Nie susz w suszarce automatycznej, nie używaj chloru i nie prasuj. Susz na płasko.

Uwaga! W przypadku mocno nasyconych kolorów istnieje możliwość, że włóczka może (ale nie musi) „puścić farbę”. Włóczki są utrwalone i zabezpieczone przed takimi wypadkami, jeżeli puszcza kolor, to dlatego, że zostało użyto bardzo dużo barwnika, który nie miał już gdzie się wchłonąć i którego nie można było do końca wypłukać. Dzieje się tak w szczególności przy takich kolorach jak mocny turkus, nasycony rudy, bardzo nasycony żółty, niebieski ( w szczególności ciemne jak noc granaty) i neony. Jest to cena aby uzyskać tak głębokie kolory. Jeżeli używasz kontrastowych kolorów blokuj tylko w ZIMNEJ wodzie, kontrolując to co dzieje się z dzianiną. Nie trzymaj dłużej w wodzie niż to konieczne. Taka sytuacja może się zdarzyć, ale nie musi:)

Mimo starań w farbowaniu poszczególne motki mogą nieznacznie różnić się kolorami, dla uzyskania jednolitej dzianiny zalecane jest przerabianie nitek z dwóch motków. Rzeczywiste kolory mogą różnić się w zależności od ustawień monitora.

Przy pierwszym praniu może nastąpić niewielki wyciek koloru do wody, jest to naturalne, ale nie wpływa negatywnie na zmianę nasycenia barwy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]