Cardiff Cashmere Classic włóczka kaszmirowa

Cardiff Cashmere Classic włóczka kaszmirowa to doskonała przędza z czystego kaszmiru. Jest niezwykle delikatny i miękki. Ta delikatność to zasługa włókien które składają się na włóczkę. Do produkcji włóczki Casmehmere Classic używane są jedynie włókna o grubości poniżej 15,5 mikrona i długości min 38mm. Więc jest to idealna włóczka na wszelkie dzianiny noszona bezpośrednio przy ciele i dla osób o wrażliwej skórze

Dostępny w szerokiej gamie kolorów, wszystkie starannie dobierane i aktualizowane zgodnie z najnowszymi trendami. Cardiff Cashmere Classic możemy używać do różnych projektów, od prostych akcesoriów jak szale i czapki po bardziej skomplikowane swetry i kardigany.

Parametry Cashmere Classic:

  • Skład : 100% kaszmir
  • Waga : 25g
  • Długość : 112m
  • Zalecane druty : 3,5 – 4,5 mm  – zobacz nasz druty

Zanim rozpoczniesz dzianinę, wykonaj własną próbkę w wybranym wzorze, aby ocenić ilość oczek i przyjąć poprawną ich ilość do dalszej pracy.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

O wełnie kaszmirowej

Najlepszy kaszmir na świecie pochodzi z płaskowyżów Mongolii Wewnętrznej, gdzie temperatura podlega gwałtownym zmianom wraz ze zmianą pór roku oraz między dniem a nocą. Aby przetrwać te warunki, kozy kaszmirskie rozwijają sierść, składającą się z dwóch warstw, zewnętrznej i delikatnego, miękkiego podszerstka. Który na początku sezonu letniego zostaje wyczesany, a następnie użyty do produkcji włóczki kaszmirowej o najwyższej jakości. To właśnie w tym regionie świata Cardiff, poprzez odpowiedzialny dobór dostawców, pozyskuje najlepsze surowce do produkcji swoich szlachetnych przędz.

Aby wybrać najlepszy surowiec do produkcji włóczki kaszmirowej, oceniane są jego główne cechy. To grubość, poniżej 15,5 mikrona oraz długość powyżej 38 mm oraz  kolor, zawsze najbielszy i najczystszy. Połączenie tych cech umożliwia wytwarzanie przędzy, która ma lepsze właściwości przetwórcze. Finalnie otrzymujemy przędzę bardzo miękką w dotyku, odporną na mechacenie z wysoką trwałością.

Jak prać wyroby z kaszmiru

Wyroby z włóczki kaszmirowej Cardiff Cashmere Classic zaleca się prać ręczne w delikatnych płynach np. takich jak  SOAK . Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego płyn SOAK nie wymaga wypłukiwania.

Cardiff  – o marce

Włoska marka Cardiff tworzy włóczki kaszmirowe od lat 80-tych. To rodzinna firma, która stawia na jakość, produkując włóczki o najwyższej jakości w standardzie bardziej rzemieślniczym niż fabrycznym. Poprzez staranny dobór surowców dbają o środowisko naturalne jak również o poszanowanie zwierząt i pracę ludzkich rąk.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]