Włóczka Re-Jeans Pascuali

Re-Jeans Pascuali to włóczka, która powstała z bawełny dżinsowej pochodzącej z recyklingu, czyli z postindustrialnych odpadów dżinsowych. Produkcja tego typu przędzy wygląda następująco: resztki tkaniny stopniowo rozpuszcza się do poszczególnych włókien, które następnie ponownie miesza się i przędzie. Obróbka bawełny wymaga dużych ilości wody, energii i pracy dlatego bawełna pochodząca z recyklingu jest przyjazną dla środowiska alternatywą, ponieważ jej produkcja zużywa mniej zasobów. Według World Wildlife Fund (WWF) do wyprodukowania jednego kilograma bawełny, co odpowiada jednemu t-shirtowi i jednej parze dżinsów, potrzeba około 20 000 litrów wody. Recykling bawełny zmniejsza wpływ odpadów tekstylnych trafiających na wysypiska śmieci na środowisko. Dzięki temu oszczędzamy energię i wodę. Proces recyklingu nadaje włóczce Re-Jeans charakterystyczną, piękną rustykalną strukturę, przypominającą jedwab Bourette. Tworzenie dzianin z przędzy Re-Jeans to sama przyjemność i wygoda, ponieważ włóczka nie rozrywa się. To idealne rozwiązanie dla osób wrażliwych, dzianiny wykonane z tej włóczki można nosić blisko skóry.

Parametry włóczki Re-Jeans:

  • Skład: 95% bawełna (denim z recyklingu), 5% inne włókna
  • Waga: 50 g
  • Długość: 96 m
  • Zalecane druty: 4,5 do 5,0 mm – zobacz nasze DRUTY
  • Zużycie: sweter w rozmiarze S ok. 10 szt. (~500 g)

Próbka producenta ściegiem gładkim: 10 x 10 cm = 20 oczek x 28 rzędów. Dla ustalenia własnej ilości oczek należy pamiętać o wykonaniu indywidualnej próbki w wybranym wzorze.

W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

Pranie wyrobów z włóczki Re-Jeans

Dzianiny wykonane z przędzy Re-Jeans można prać w pralce w temperaturze 30°C. Wskazane jest użycie łagodnego detergentu i wybranie programu delikatnego. Suszyć na płasko, najlepiej na ręczniku frotte, aby uniknąć rozciągania. W żadnym wypadku nie należy suszyć dzianiny bezpośrednio na źródle ciepła lub w palącym słońcu! W razie potrzeby dzianinę można prasować w najniższej temperaturze.

O Pascuali

Niemiecka marka przędzy Pascuali została założona w 2008 roku w Kolonii. Specjalizuje się w światowej dystrybucji i sprzedaży przędz dziewiarskich z naturalnej wełny. Wszystkie produkty charakteryzują się wysoką jakością i spełniają specyficzne potrzeby Klientów. Pascuali jest przyjazne dla środowiska i szanuje ciężką pracę rąk i wysiłek na każdym etapie procesu produkcyjnego. W ofercie znajdziemy najwyższej jakości rzadkie, naturalne przędze, organiczne, nowo opracowane, innowacyjne i wegańskie, jak i najrzadsze włókna naturalne na świecie, takie jak Vicuña czy Qiviut. Wszystkie przędze spełniają rygorystyczne normy ekologiczne oraz posiadają liczne certyfikaty.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]