Włóczka z wielbłąda Camel DK Pascuali

Pascuali Camel DK to niezwykle miękka, luksusowa i dość wyjątkowa przędza pochodząca z podszerstka dwugarbnych wielbłądów występujących w regionie Alashan w Mongolii Wewnętrznej. Nazywane statkami pustyni ze względu na ich wytrzymałość i zdolność radzenia sobie z upałem i brakiem wody, wielbłądy dwugarbne są znane ze swojej długiej, lśniącej sierści. Mają dwie warstwy włosa: włos ochronny, zewnętrzny szorstki i prosty; i podszerstek, który jest miękki i delikatny. Wielbłądy dwugarbne borykają się z mroźnymi zimami i upalnymi latami, ale ich podszerstek zapewnia wyjątkową izolację, utrzymując ciepło w zimnych miesiącach i chłód w ciepłym sezonie. To właśnie tę warstwę włosia (zwaną także baby Camel) wykorzystana została we włóczce Camel DK.

Zamiast typowej przędzy pojedynczej lub splecionej, Pascuali Camel DK jest przędzą łańcuszkową. Tekstura, kolor i świat natury sprawiają, że ta włóczka inspirowana wydmami jest naprawdę wyjątkowa.

Camel DK jest dostępny w naturalnych, ciepłych kolorach, starannie zaprojektowanych, aby uchwycić różnorodne odcienie i tekstury tych absolutnie, zapierających dech w piersiach zmysłowych linii wydm pustynnego krajobrazu. Kolory #10 i #11  są niebarwione i odpowiadają naturalnym odcieniom wełny wielbłądziej.

Parametry Camel DK :

  • Skład : 100% wełna wielbłądzia
  • Waga : 25g
  • Długość : 80m
  • Zalecane druty : 4,5  – zobacz nasz druty
  • Lekka
  • Miękka
  • Elastyczna
  • Nie mechaci się
  • Termoregulacyjna
  • Ulega biodegradacji

Sprawdź zużycie włóczki Camel DK dla różnych wyrobów TUTAJ

Próbka producenta ściegiem gładkim : 10 x 10cm = 18 oczek x 28 rzędów . Dla ustalenia własnej ilości oczek należy pamiętać o wykonaniu indywidualnej próbki w wybranym wzorze.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić

Ponieważ jest to przędza łańcuszkowa, Pascuali Camel DK jest wyjątkowo lekka i rozciągliwa. Dziane nim ubrania pozwalają na swobodę ruchu ciała, a jednocześnie wracają do pierwotnego kształtu, dzięki czemu są odporne na marszczenie i zwiotczenie. Jest prawie tak delikatny jak kaszmir i ma bardzo dobre właściwości termoregulacyjne, zapewniając ciepło zimą i przyjemny chłód latem. Co więcej: wełna wielbłąda jest włóknem całkowicie biodegradowalnym, co oznacza, że ​​po wyrzuceniu nie powoduje zanieczyszczeń.

Ze względów ekologicznych Pascuali zrezygnowało ze wstępnego prania przędzy. Ponieważ sierść wielbłąda zawiera naturalnie olejki, włóczka może początkowo wydawać się nieco sztywniejsza, co sprawia, że ​​dzierganie jest nieco wolniejsze. Jednak po praniu włóczka ujawnia swoje najlepsze właściwości.
Zalecamy robić na drutach luźno, aby zapewnić jej wystarczająco dużo miejsca na wykorzystanie jej pełnego potencjału.

Pascuali Camel DK jest dostępny w jedenastu bogatych, naturalnych, ciepłych kolorach, starannie zaprojektowanych, aby uchwycić różnorodne odcienie i tekstury tych absolutnie, zapierających dech w piersiach zmysłowych linii wydm pustynnego krajobrazu. Kolory #10 i #11  są niebarwione i odpowiadają naturalnym odcieniom wełny wielbłądziej.

Konserwacja dzianin:

Zalecamy pranie ręczne dzianiny Camel DK w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu do wełny. Następnie osusz na płasko, najlepiej na ręczniku frotte, aby uniknąć deformacji. Proszę nie suszyć bezpośrednio na źródle ciepła lub w palącym słońcu!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]