Ręcznie farbowana bawełna Araucania Huasco Coton

Włóczka Araucania Huasco Coton to 100% bawełna farbowana ręcznie przez rzemieślników w Chile.  Cotton jest włóknem bardzo miękkim, zupełnie innym w odbiorze niż klasyczne włóczki bawełniane dostępne na rynku. Jednocześnie to włóczka dobrze skręcona, co w efekcie daje bardzo równy ścieg. Barwy w motku tworzą artystyczny melanż, co nadaje tej włóczce wyjątkowego wyrazu.

Taka wersja farbowania bawełny, dodatkowo przy grubości super fine spotykana jest na rynku dość rzadko, w związku z tym Coton Kettle staje się włóczką wyjątkową.

Należy pamiętać, że włóczki farbowane ręcznie mogą wykazywać różnicę w odcieniu nawet z tej samej partii farbowania. Dlatego też zaleca się przy większym projekcie przerabianie jednocześnie z dwóch motków zmieniając nitkę co dwa rzędy aby uzyskać jednolitą dzianinę.

Parametry włóczki Araucania Huasco Coton :

  • Skład : 100% bawełna
  • Waga : 100g
  • Długość : 440m
  • Zalecane druty : 2,25 – 3,25 mm – zobacz nasz druty

Próbka producenta ściegiem gładkim – szerokość 10cm = 27 – 32 oczek, w zależności od grubości użytych drutów . Dla ustalenia własnej ilości oczek należy pamiętać o wykonaniu indywidualnej próbki w wybranym wzorze.
W zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą się nieznacznie różnić.

Pranie wyrobów z włóczki Coton

Dzianinę z bawełny można prać w pralce w temperaturze 30°C, jednak najlepiej wybrać opcję prania ręcznego. Zaleca się stosowanie łagodnego detergentu, jak np SOAK i wybranie delikatnego programu dla pralki. Następnie wysusz na płasko, najlepiej na ręczniku frotte, aby uniknąć deformacji. Proszę nie suszyć bezpośrednio na źródle ciepła lub w palącym słońcu!

O Araucania

Starożytne południowoamerykańskie rękodzieło zainspirowało markę Araucania Yarns, pioniera w farbowaniu ręcznym w Ameryce Południowej. Dzięki czemu każdy motek jest wyjątkowy, jego piękno ujawnia się, w momencie tworzenia przez rzemieślnika unikalnych odcieni.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

[]